Zebra Perde

ZEBRA PERDE1Zebra perde adını bildiğimiz zebraların ikili renk görüntüsü ve düz çizgilerinden almaktadır. Stor perdelerden farklı olarak bu perdeler 2 amaçla kullanılmaktadır. Ev yada ofislerde güneşlik ve tül derdini o hoş görüntüsüyle sizlere sunar.

Kullanıldıkları yerlerde klasik perdelerin dışında modern bir hava katar. Her ne kadar temizlenmeleri biraz zahmetli de olsa artık zebra perdeler çok tercih edilmektedir. Teknolojinin ilerlemesi ile istenilen desen, model, resimlerin işlenmesi ile çeşitlilikte bu perdelerde artmıştır.

Ofis ortamlarında daha çok klasik olanları yani ahşap, lizbon, marsilya, düz gibi desenler çok kullanılmaktadır. Kafeterya, Kafe, Pastahane gibi mekanlarda Flover, Bags, Cafe gibi modeller çok satmaktadır. Zebra perdeler evlerde ise salon için klasik çocuk odası, yatak odası ve mutfaklara da desenli modelleri kullanılmaktadır.

Zebra Perdelerin Kurulumu ve Temizliği ;

Zebra perdelerin kurulumu stor perdeler ile aynıdır. İçindeki mekanizma kalitelidir, yanlarından inen zincir ile açıp kapatmak kolaydır. Bir anda tül olması bir anda da güneşliye çevirmek kolaydır. Kurulumu ile ilgili videoları youtubeden izleyebilirsiniz. Zebra perdelerin temizliği asla çamaşır makinesi ile yapılmamalıdır. Zebra perdeler nemli süngerlerle yada yeni nesil buharlı temizleyicilerle kolay bir şekilde yapılmaktadır. Ayrıca sadece temizliği yapan şirketlerde profesyonel hizmet vermektedir.

admin Yazar